


PROJEKTY UCHWAŁ WALNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW 2020
PROJEKTY UCHWAŁ WALNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW
25 CZERWCA 2020
Uchwała nr 1, z dnia 25 czerwca 2020 roku, Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” w Poznaniu, z dnia 25 czerwca 2020 roku, w sprawie przyjęcia Sprawozdania Zarządu Sprawozdania finansowego SM L-W „Rolna” za 2019 rok.
Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” postanawia przyjąć sprawozdanie Zarządu, bilans, rachunek zysków i strat oraz informacje dodatkowe za 2019 rok. Walne Zgromadzenie stwierdza, że w okresie sprawozdawczym, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Rolna” w Poznaniu, prawidłowo prowadziła swoją gospodarkę finansowo-księgową. Suma bilansowa po stronie aktywów i pasywów jest równa 5.057.168,27zł. Spółdzielnia w roku rozrachunkowym osiągnęła nadwyżkę przychodów nad kosztami w wysokości 40.645,11zł, którą postanawia przeznaczyć na gospodarkę zasobami mieszkaniowymi w następnym okresie sprawozdawczym.
Uchwała nr 2, z dnia 25 czerwca 2020 roku, Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” w Poznaniu, z dnia 25 czerwca 2020 roku w sprawie przyjęcia Sprawozdania Rady Nadzorczej SM L-W „Rolna” za 2019 rok wraz z Opinią Komisji Rewizyjnej w sprawie Bilansu za 2019 rok.
Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” postanawia przyjąć sprawozdanie Rady Nadzorczej za okres od 07 czerwca 2019 roku, do 03 czerwca 2020 roku. Integralną częścią sprawozdania jest „Opinia dotycząca bilansu za 2019 rok, sporządzona przez Komisję Rewizyjną i przyjęta przez Radę Nadzorczą w 2020 roku, która potwierdza prawidłowość prowadzenia przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko - Własnościową „Rolna” w Poznaniu, dokumentacji finansowo-księgowej Spółdzielni w roku 2019, a także stanowi rekomendację dla uczestników Walnego Zgromadzenia do udzielenia absolutorium poszczególnym członkom Zarządu.
Uchwała nr 3, z dnia 25 czerwca 2020 roku, Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „Rolna” w Poznaniu, w sprawie udzielenia absolutorium prezesowi Zarządu SM L-W „Rolna” - Romanowi Kaweckiemu – za działalność w 2019 roku
Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” postanawia udzielić absolutorium prezesowi Zarządu Romanowi Kaweckiemu za działalność w roku 2019.
Uchwała nr 4, z dnia 25 czerwca 2020 roku, Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „Rolna” w Poznaniu, w sprawie udzielenia absolutorium zastępcy prezesa Zarządu SM L-W „Rolna” – Lucyli Woźniackiej – za działalność w 2019 roku
Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” postanawia udzielić absolutorium z-cy prezesa Zarządu Lucyli Woźniackiej za działalność w roku 2019.
Uchwała nr 5, z dnia 25 czerwca 2020 roku, Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „Rolna” w Poznaniu, w sprawie upoważnienia Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” w Poznaniu do sprzedaży Miastu Poznań działek związanych z nieruchomością przy ul. Rolnej 44-46a
Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej Rolna w Poznaniu działając na podstawie § 23 ust. 4) Statutu SM L-W „Rolna” postanawia wyrazić zgodę na:
1. Zbycie przez Spółdzielnię części działek (na których zlokalizowanych jest chodnik od strony ul. Rolnej 44-46a, powstałych w wyniku podziałów geodezyjnych działek nr 39 ark. mapy 20 obręb Wilda (KW PO2P-/00120383/6) i działki nr 1/6 ark. Mapy 39 obręb Wilda (KW PO2P/00120383/6). Zgoda obejmuje zarówno prawo wieczystego użytkowania tych działek, jak i przyszłe prawo własności działek, o które Spółdzielnia wystąpiła w 2019 roku do Wydziału Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania, a które do dnia podjęcia Uchwały nie zostało przez Miasto Poznań dokonane.
2.Nabycie przez Spółdzielnię prawa własności działek 40/1, 40/2 i 40/5 – wszystkie działki z ark. Mapy 20 Obręb Wilda (KW nr PO2P/00124363/8), których właścicielem jest Miasto Poznań w ramach uporządkowania stanu prawnego nieruchomości przy ul.Rolnej 44-46a
3.Transakcje wymienione w punktach 1 i 2 powinny odbyć się na identycznych zasadach tzn. albo z wyceną części nakładów inwestycyjnych z nimi związanych, albo z pominięciem tych nakładów.
4.Ustanowienie służebności przechodu i przejazdu na działce nr 40/5 jeśli transakcja wymieniona w punkcie 2 uchwały zostanie dokonana.
Uchwała nr 6, z dnia 25 czerwca 2020 roku, Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „Rolna” w Poznaniu- Jubileuszowa - w związku z XXV-leciem powstania Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej ROLNA i XV-leciem działania Schronu Kultury „Europa”
Walne Zgromadzenie wyraża wdzięczność i uznanie wszystkim, którzy przez XXV -lat istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” troszczyli się o jej powstanie, funkcjonowanie i rozwój. Szczególne podziękowanie Walne Zgromadzenie składa członkom Rady Nadzorczej wszystkich kadencji, członkom Zarządów i Pracownikom od powstania Spółdzielni do chwili Jubileuszu. Pamięcią przepojoną wdzięcznością ogarniamy zarówno zmarłych jak i żyjących.
W związku z jubileuszowym XV – Leciem funkcjonowania Schronu Kultury Europa, który stał się swoistym ambasadorem Spółdzielni w jej otoczeniu zewnętrznym. Walne Zgromadzenie dziękuje wszystkim Twórcom i Administratorom tej Instytucji, która na stałe wpisała się w życie społeczno-kulturalne Miasta Poznania. Walne Zgromadzenie dziękuje organizacjom pozarządowym działającym w bezpośrednim związku ze Schronem Kultury „Europa” , wszystkim Artystom, którzy w nim działali i działają, a przede wszystkim Wolontariuszom, których zapał i zaangażowanie umożliwia jego trwanie.
Stan zagrożenia epidemicznego zmusił Honorowy Komitet Jubileuszowy do zawieszenia organizacji okolicznościowych uroczystości. Dlatego uchwała Walnego Zgromadzenia z konieczności jest symbolicznym znakiem naszej wdzięczności.
----------------------------------------------------------------------------------------------
REGULAMIN WALNEGO ZGROMADZENIA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ LOKATORSKO WŁASNOŚCIOWEJ „ROLNA” W POZNANIU W CZASIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO
§ 1.
1. Walne Zgromadzenie działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (jednolity tekst w Dz. U. z 2018, poz.845), ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze (tekst jednolity w Dz. U. z 2017 r. poz. 1560), postanowień Statutu i niniejszego regulaminu
2. W czasie zagrożenia epidemicznego dodatkowo stosuje się przepisy określone na podstawie Ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2), szczególnie art.15, zmieniającej m.in. ustawę z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze (Dz. U. z 2020 r. poz. 275 i 568)
3. Stosuje się także przepisy wynikające ze Statutu Spółdzielni, które nie stoją w sprzeczności z przepisami wynikającymi z ustawy wymienionej w punkcie 2.
§ 2.
Kompetencje należące do wyłącznej prerogatywy Walnego Zgromadzenia określa § 23 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Rolna” w Poznaniu wg brzmienia znajdującego się na stronie internetowej www.smrolna.poznan.pl w rubryce „prawo wewnętrzne/Statut Spółdzielni.”
§ 3
1. W Walnym Zgromadzeniu mają prawo brać udział członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej ROLNA osobiście lub poprzez pełnomocnika.
2. W czasie stanu epidemicznego członkowie i ich pełnomocnicy mogą także uczestniczyć za pośrednictwem wybranej przez Zarząd i Radę Nadzorczą platformy wideokonferencyjnej,
3. Członkowie na postawie opisanej w § 1 p-t 2 mogą także głosować za pośrednictwem portalu systemu zarządzania Spółdzielnią „Granit”, za pośrednictwem zarejestrowanych w Spółdzielni adresów e-mailowych, a także na podstawie indywidualnie otrzymanych na wniosek Członka papierowych kart do głosowania.
4. Głosy oddawane elektronicznie i na papierowych kartach do głosowania składane są w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od daty odbycia Walnego Zgromadzenia
5. adresem e-mailowym do oddawania głosów elektronicznych jest adres glosowanie@smrolna.poznan.pl Głosy papierowe oddawane są przez wrzucenie do skrzynki pocztowej znajdującej się przy administracji SM L-W „Rolna”
6. pełnomocnictwo udzielane jednorazowo powinno być przekazane do administracji SM L-W „Rolna” najpóźniej, na dzień przed terminem ogłoszonym jako dzień odbycia Walnego Zgromadzenia.
§ 4.
1.Zarząd SM L-W „Rolna” po uzyskaniu akceptacji Rady Nadzorczej w formie Uchwały, zamieści projekt niniejszego Regulaminu na stronie internetowej www.smrolna.poznan.pl , a powiadomienie o powstaniu projektu również na stronie firmowej facebook .Treść projektu zostanie także wydrukowana w biuletynie Głos(z)Rolnej.
2.Regulamin zostanie przyjęty na podstawie Ustawy wymienionej w §1 ust. 2 i przedstawiony zebranym członkom Walnego Zgromadzenia po jego rozpoczęciu, a przed wyborem Prezydium Zgromadzenia, tak aby Walne Zgromadzenie było procedowane według przyjętego regulaminu.
3 Każdemu członkowi Walnego Zgromadzenia przysługuje tylko jeden głos oddany w jednym z wybranych trybów:
a) Za pośrednictwem wideokonferencji w dniu Zgromadzenia,
b) Za pośrednictwem portalu systemu informatycznego e-Granit w terminie do 7 dni od daty odbycia Zgromadzenia,
c) Za pośrednictwem zarejestrowanego w SM L-W adresu e-mailowego Członka, wskazanego jako droga korespondencyjna pomiędzy Spółdzielnią, a Członkiem, na karcie wyborczej pobranej ze strony smrolna.poznan.pl w ciągu 7 dni oda daty odbycia Zgromadzenia
d) Za pośrednictwem dostarczonej na telefoniczne życzenie członka, papierowej karty wyborczej, złożonej przez administrację, do skrzynki pocztowej w klatce schodowej - właściwej dla miejsca zamieszkania członka lub pocztą tradycyjną na adres zamieszkania członka, po za budynkami Spółdzielni. Taki głos, aby był ważny, musi zostać złożony do skrzynki administracji Spółdzielni w ciągu 7 dni od daty odbycia Walnego Zgromadzenia.
4.W przypadku, gdyby członek, złożył więcej niż jeden głos, do protokołu z Walnego Zgromadzenia zostanie policzona jego decyzja w pierwszej otrzymanej przez Komisję Skrutacyjną formie głosowania, pozostałe głosy tego samego członka zostaną uznane za nieważne.
§ 5.
1. Zgodnie z postanowieniem § 25 ust. 5 Statutu Walne Zgromadzenie jest zdolne do głosowania nad projektami uchwał bez względu na liczbę obecnych członków Walnego Zgromadzenia.
2. Członków którzy wezmą udział w dowolnej formie głosowania uchwał Walnego Zgromadzenia w protokole ze Zgromadzenia podaje się w odrębnej pozycji i traktuje jako uczestników „on line” Zgromadzenia.
3. W Schronie Kultury obecnej stacjonarnie znajdować się może – z uwagi na bezpieczeństwo maksymalnie 10 osób. Z urzędu powinny to być osoby: Przewodnicząca i Sekretarz Rady Nadzorczej, Członkowie Zarządu, przedstawiciel – sprawozdawca Komisji Rewizyjnej RN, członkowie proponowani do Prezydium Zgromadzenia i członkowie proponowani do Komisji Zgromadzenia. O możliwości stacjonarnego uczestniczenia innych osób decyduje Zarząd, uwzględniając zasady bezpieczeństwa.
§ 6.
1. Obrady Walnego Zgromadzenia otwiera Przewodniczący Rady Nadzorczej lub inny upoważniony przez niego członek Rady.
2. Otwierający obrady informuje osobiście, lub upoważnia członka Zarządu do udzielenia zebranym stacjonarnie i wideokonferencyjnie wyjaśnienia na temat regulaminu obrad oraz organizacyjnych zasad przebiegu Zgromadzenia. Podstawą prawną jego stosowania jest Ustawa wymieniona w §1 ust.2
3.Otwierający obrady przeprowadza wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia. Udział w tym wyborze biorą udział tylko członkowie zebrani stacjonarnie i wideokonferencyjnie
4.Przewodniczący Walnego Zgromadzenia prowadzi dalszą część Zgromadzenia.
a) W pierwszej kolejności wybiera Z-cę Przewodniczącego, Sekretarza, 2 asesorów i członków komisji Zgromadzenia. Udział w tym wyborze biorą udział tylko członkowie zebrani stacjonarnie i wideokonferencyjnie
b) Przewodniczący Walnego Zgromadzenia może zarządzić, że ze względu na ograniczenia spowodowane nie będzie wybierana Komisja Wnioskowa, której funkcję przejmie Przewodniczący i Sekretarz Zgromadzenia,
c) także że funkcję Komisji Skrutacyjnej pełnią asesorzy Walnego Zgromadzenia
d) w wyborach Prezydium i Komisji uwzględnia się tylko sumę głosów członków obecnych stacjonarnie i obecnych wideokonferencyjnie
§ 7.
1.Po dokonaniu wyboru Prezydium danej części Walnego Zgromadzenia Przewodniczący prosi o informację Zarządu, czy wpłynęły propozycje zmian w porządku obrad Walnego Zgromadzenia.
2.Jeśli sytuacja opisana w ust.1 ma miejsce Przewodniczący zarządza głosowanie w sprawie przyjęcia porządku obrad. Udział w tym głosowaniu biorą tylko członkowie zebrani stacjonarnie i wideokonferencyjnie
3.Jeśli nie wpłynęły zastrzeżenia do porządku obrad, Przewodniczący Walnego Zgromadzenia przystępuje do jego realizacji.
§ 8.
1.Ogłoszenie o zwołaniu Walnego Zgromadzenia, Zarząd publikuje:
1) na tablicach ogłoszeniowych wszystkich klatek schodowych na 21 dni przed terminem Zgromadzenia,
2) na stronie internetowej www.smrolna.poznan.pl na 21 dni przed terminem Zgromadzenia
3) w wydaniu Głosu(z)Rolnej dostarczonym do skrzynek pocztowych mieszkańców, a także w jego wydaniu internetowym zamieszczonym na stronie www.smrolna.poznan.pl
2.Wszystkie dokumenty będące przedmiotem obrad Zgromadzenia w szczególności: sprawozdania i projekty uchwał Zarząd SM L-W „Rolna” zamieszcza :
a) na stronie www.smrolna.poznan.pl w całości,
b) w wydaniu Głosu(z)Rolnej w formie skróconej,
c) w siedzibie Spółdzielni, w której członek może zapoznać się z nimi po telefonicznym uzgodnieniu terminu przybycia.
2.Z uwagi na formę odbywania Walnego Zgromadzenia nie przewiduje się odczytywania sprawozdań w jego trakcie.
§ 9
1.Członkowie Spółdzielni obecni na Zgromadzeniu wybierają z grona obecnych stacjonarnie i wideokonferencyjnie co najmniej:
a) komisję wnioskową licząca co najmniej 2 osoby
b) komisję skrutacyjną nadzorującą prawidłowość głosowań -liczącą co najmniej 2 osoby.
Do głosów złożonych w trakcie stacjonarnie – wideokonferencyjnie odbytego Walnego Zgromadzenia, dolicza się głosy złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej, portalu e-Granit i złożonych w formie kart wyborczych złożonych do skrzynki administracji SM L-W „Rolna” i drogą poczty tradycyjnej.
§ 10.
1.Sekretarz Walnego Zgromadzenia sporządza protokół z przebiegu Zgromadzenia. Protokół podpisuje Przewodniczący i Sekretarz Zgromadzenia, kwitując zgodność protokołu z rzeczywistym przebiegiem Walnego Zgromadzenia.
2. Wybrane Komisje Walnego Zgromadzenia sporządzają protokoły z przeprowadzonych czynności w trakcie Zgromadzenia. Protokół podpisują wszyscy wybrani członkowie Komisji
3.Protokół z Walnego Zgromadzenia Zarząd publikuje na stronie www.smrolna.poznan.pl
§ 11.
Uchwały Walnego Zgromadzenia mogą zapadać jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad, podanym do wiadomości członków Spółdzielni w terminach i w sposób określony w Regulaminie.
§ 12
Sprawy nieuregulowane w niniejszym regulaminie rozstrzyga Prezydium danej części Walnego Zgromadzenia zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami obradowania. W kwestiach porządkowych decyzje podejmuje Prezydium Walnego Zgromadzenia .
§ 13
Po wyczerpaniu wszystkich spraw zamieszczonych w porządku obrad Przewodniczący ogłasza zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia.
§ 14
1.Przewodnicząca Rady Nadzorczej może zarządzić otwarte, wideokonferencyjne posiedzenie Rady Nadzorczej, podczas którego Prezydium Walnego Zgromadzenia informuje zarejestrowanych uczestników posiedzenia o wynikach głosowań z uwzględnieniem głosów oddanych we wszystkich trybach głosowania..
2.Zarząd opublikuje wyniki wszystkich głosowań w pierwszym wydaniu Głosu(z)Rolnej wyemitowanym po odbyciu Walnego Zgromadzenia.
